23 Nisan Coşkuyla Kutlandı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilçemizde düzenlenen törenlerle ve çeşitli etkinliklerle kutlandı.
23 Nisan Pazar günü 09.30’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Belediye Meydanında bulunan Atatürk Anıtına Çelenk sunumuyla başlayan tören, hava muhalefeti nedeniyle 25 Nisan Salı Günü 10.00’da Zübeyde Hanım Yatılı Bölge Ortaokulunda devam etti.
Okul Bahçesinde düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü V. Kahir Al günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
Kahir Al Konuşmasında; Yeryüzünde yaşayan her milletin bir devlet olabilme hikâyesi yoktur, âmâ devlet olabilmiş her milletin çocuklarına anlatabileceği şerefli bir hikâyeleri olduğunu, bu milletten 100 yıl önce vatanın istendiğini belirten Müdür Al,”Bizden istenen Vatan olursa, işte o zaman “ARTIK YETER!” deriz.Bu millet bir kere “artık yeter” demeye görsün, İşte o zaman İsrafil surunu üfler, kıyamet kopar düşman üstüne…Bu millet “artık yeter!” derse zalimin karşısında Selahattin olur, Kılıçarslan olur ve Mustafa Kemal olur düşman üstüne…Sevgili Güceliler 100 yıl önce artık yeter diye kükrediğimiz ve yeniden devlet oluşumuzun adıdır “23 NİSAN”.Bu millet 100 yıl önce üstüne çullanan 7 düvelin hakkından gelmiş, onları alt etmişte, bu gün kendisine yönelen  3 – 5 hain terör örgütleri mi  bu milleti yıldıracaktır? Ne güzel söylemiş Süleyman NAZİF, Dedem koynunda yattıkça benimsin ey güzel toprak. Neler yapmış bu millet en yakın tarihe sor bak. Zaman bize gösterdi ki içimizdeki her farklı düşünce ayrı bir değerdir. İçimizdeki her farklı ses ayrı bir ahenktir, yeter ki şiirlerimizin sonu “Hakkıdır hakka tapan milletimin İstiklal!” diye bitsin. Sevgili çocuklar, sevgili gençler, Aydınlık geleceğimizin aydınlık yüzleri. Her şeyin en güzeline layık olan sizler, okuyan, anlayan, düşünen, sorgulayan Milli manevi değerlerine, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı nesiller olarak yetiştikçe bu millet önüne gelen her engeli aşacak ve daima yükselecektir. Akif’in şu beytini asla unutmayın. Ecdadını zannetme asırlarca uyudu. Nerden bulacaktın o zaman eldeki yurdu. Konuşmama son verirken başta bayramı bizlere hediye eden Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; silah arkadaşlarını; Ebediyete intikal etmiş şehit ve gazilerimizi, rahmet ve minnetle anıyorum. Çocuklarımızın 23 Nisan ULUSAL Egemenlik ve Çocuk bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.
Konuşmanın ardından şiirler,  halk oyunları ve çeşitli gösterilerle devam etti.  Çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencileri ödülleri Kaymakam Mustafa Köleoğlu, İlçe Jandarma Komutanı V. Ersun Adalı ve Belediye Başkanı Aytekin Geçgel tarafından verildi.
İSAY2 Galeri