Kaymakam AYDIN’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
 
        İlçemiz Kaymakamı Sayın Hüseyin AYDIN, Cumhuriyet Bayramının 95. Yıldönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.  Cumhuriyetin kuruluşunun 95. yıldönümünü milletçe gurur ve kıvançla kutladıklarını belirten Kaymakam AYDIN mesajında şunları kaydetti:
        Binlerce yıllık devlet geleneğimizin toprakla buluşmuş son fidanı olarak 1923 yılında doğan Türkiye Cumhuriyetinin 95. Yıldönümünü büyük bir gurur ve coşku içinde kutluyor ve tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyorum. Tüm imkânsızlıklara rağmen, Atatürk’ün önderliğinde büyük bir inanç, sabır ve kararlılıkla yürütülen Kurtuluş Savaşımız, zaferle sonuçlandırılarak 1923 yılında Cumhuriyet’le taçlandırılmıştır. Millet egemenliğine dayanan insanı ön planda tutan Cumhuriyet idaresi, Türkiye Cumhuriyeti’ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkese fert olma hakkını vermiş ve sorumluluğunu yüklemiştir. Cumhuriyet, Türk insanının ufkunu açmış, yaratıcı gücünü ortaya çıkarmış; O’nu modern dünyanın kavram ve değerleri ile tanıştırmıştır. Kısaca milletimizin uygar dünyada hak ettiği yeri almasını sağlamıştır.
        Ülkemizin günümüz dünyasında daha fazla söz sahibi olabilmesi için dünyadaki gelişme ve değişmeleri iyi tahlil etmeli, milli birlik ve sosyal dayanışma ruhu içinde birbirimize kenetlenerek; birlik, beraberlik ve dayanışmamızı sürdürmeliyiz. Değerli vatandaşlar, Türkiye Cumhuriyetinin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün korunması ve Atatürk’ün göstermiş olduğu muasır medeniyet seviyesine ulaşması için hepimize sorumluluk düşmektedir. Bu sorumluluk akıl ve bilimle hareket edip, geçmişimizi unutmadan geleceğimizi aydınlatmaktır.
        Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin 95. Kuruluş yıldönümünü bir kez daha kutluyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.