KAYMAKAM KÖLEOĞLU’NUN 10 KASIM MESAJI

Sayın Kaymakamımız Mustafa Köleoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 Kaymakam Köleoğlu yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

 “Cumhuriyetimizin bânisi, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 78. Sene-i devriyesinde saygı, minnet ve rahmetle yâd ediyorum.

Ülkenin ve halkın içinde bulunduğu olanaksızlıklara boyun eğmemiş, kararlı ve dirençli tutumuyla Türk halkını bağımsız Türkiye doğrultusunda yönlendirerek zafere ulaştırmış ve  tüm dünyanın takdirini kazanmış istisna şahsiyetlerden biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, başkomutan olarak elde ettiği zaferler ve kurucusu olduğu Cumhuriyetimiz ile saygın bir lider olarak tarihe ismini yazdırmıştır.

Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu bu yeni yönetim biçimi, Türkiye Cumhuriyetine vatandaş bağı ile bağlı olan herkese hakkını vermiş, sorumluluğunu yüklemiş ve Türk Ulusuna özgüvenini kazandırmıştır.

Hızlı değişimlerin yaşandığı dünyamızda, Atatürk'ün bizlere bırakmış olduğu bu değerli mirası geleceğe taşıyabilmek için uğrunda büyük bedeller ödenen ülkemize ve bağımsızlığımıza her şartta sahip çıkmalıyız.

Birlik ve beraberliğimizi korumanın yolunun, asil Türk milletine yakışır şekilde, saygın, onurlu bir duruş sergileyerek, her şeyden önce iç huzuru sağlamaktan geçtiğini asla unutmamalıyız.    

Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 78. Yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve onun nezdinde bu topraklar üzerinde, canıyla kanıyla mücadele eden tüm şehit ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.”