Mart Ayı Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

Mart ayı muhtarlar toplantısı İlçe Kaymakamı Mustafa KÖLEOĞLU başkanlığında Güce Çok Programlı Lise Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantı öncesinde Giresun Halk Sağlığı Müdürlüğünden Şube Müdürü Uzman Dr. Elif Nur Köksal tarafından temiz içme suyu ve çevre temizliği ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Toplantıda köylerimizde temiz içme suyu sağlanması için Muhtarlarımızın içme suyu depolarını yılda en az iki defa temizlemeleri ve içme suyu depolarının bahar temizliğinin biran önce yapılması, KÖYDES ödenekleri öncesinde yapılması gereken hazırlık çalışmalarının bir an önce bitirilmesi, İçme suyu depolarına otomatik klorlama cihazı alınıp alınmayacağının İlçe Özel İdare Müdürlüğü tarafından takibinin yapılması ile İlçemize bağlı Dayıcık Köyü’nde devam eden yol çalışmaları nedeni ile Güce-Ergenekon-Yukarıboynuyoğun Grup yolunun Can ve Mal Güvenliği acısından çalışma tamamlanıncaya kadar geçici süre ile Pazartesi ile Çarşamba günleri haricinde kapatılması kararı alındı.

 

Toplantıya İlçe Kaymakamımız Mustafa Köleoğlu, İl Genel Meclis Üyesi Bekir Bayram, ilgili daire amirleri ile köy ve mahalle muhtarları katıldı.